Przejdź do treści
modernizacja szkoły
modernizacja szkoły 2
drogi 3
drogi
drogi 2
szkoła 4
Przejdź do stopki

Dzień Otwarty Zespołu Szkół w Piotrkowicach Małych - 28.04.2023 r.

Treść

„Dzień Otwarty” Zespołu Szkół w Piotrkowicach Małych od wielu lat stanowi wydarzenie, w którego realizację angażują się nie tylko Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły, uczniowie, ale także zaprzyjaźnione firmy, przedsiębiorstwa i osoby prywatne wspierające naszą placówkę edukacyjną.

     Zaproszeni uczniowie klas ósmych szkół podstawowych mają okazję poznać ofertę edukacyjną Zespołu Szkół, który reaguje bardzo dynamicznie  na zmiany społeczno-gospodarcze i zapotrzebowania rynku pracy. Pewne kierunki kształcenia trzeba czasem odłożyć na inny czas i zastąpić je nowymi, które pozwolą zdobyć umiejętności w takim zakresie, jaki przyda się w przyszłym życiu. Nasza kreatywność przejawia się w dążeniu do tworzenia nowoczesnych i przyszłościowych specjalizacji, przygotowaniu do zawodów, na które jest i stale rośnie zapotrzebowanie. Ponadto spotkanie z uczniami dokonującymi ważnego życiowego wyboru pozwala poznać ich oczekiwania, predyspozycje i zainteresowania.

     Oficjalną część spotkania zaszczycili swoją obecnością zaproszeni przez pana dyrektora Jarosława Okrajka Goście, którzy z aprobatą wypowiadali się na temat szerokich możliwości, jakie daje edukacja w Zespole Szkół w Piotrkowicach Małych. Wśród nich pojawili się burmistrz Proszowic Grzegorz Cichy, polityk Norbert Kaczmarczyk, wicestarosta Powiatu Proszowickiego Elżbieta Grela.

    Na sali gimnastycznej zgromadziliśmy dużą publiczność. Należy pamiętać, że o miejsce w szkole średniej będą  ubiegały się ponownie dwa roczniki: 2008 i 2009, które po reformach spotkały się w jednej klasie. Wielu uczniów przybyło ze swoimi nauczycielami, część z rodzicami lub z kolegami z klasy. Wyznaczeni uczniowie Zespołu Szkół opiekowali się młodszymi kolegami, oprowadzając ich po obiekcie i zapoznając ze specyfiką nauczania w technikum, inicjatywami i projektami realizowanymi w naszej szkole. Uwagę naszych młodszych gości przyciągały liczne stoiska tematyczne, związane z kierunkami nauczania. Ponadto na szkolnych korytarzach pojawiły się także stoiska sprzyjających szkole firm i przedsiębiorstw działających w naszym lokalnym środowisku. Oprócz tego owocowy i słodki poczęstunek, wata cukrowa, grill, fotobudka 3D. Szkolny parking stał się miejscem pokazu driftu samochodów sportowych, zaś plac wokół warsztatów imponującym pokazem maszyn rolniczych. Na boisku obok sali gimnastycznej odbywały się zawody dronów oraz biegi przełajowe o puchar dyrektora Zespołu Szkół dla chętnych ósmoklasistów. Zwycięzcami w kategorii dziewcząt były: Zosia Adamska, Sandra Płaszewska oraz Julia Cikała. W kategorii chłopców na podium stanęli: Tobiasz Caba i Mateusz Bobowski. Gratulujemy!

   Bardzo się cieszymy, że ten słoneczny dzień pozwolił goszczącym u nas uczniom klas ósmych poznać cały piękny obiekt Zespołu Szkół, poczuć atmosferę miejsca, gdzie kwitną magnolie i wiosenne kwiaty, a wśród przyrody tętni życie naszej społeczności uczniowskiej zaangażowanej w różne przedsięwzięcia.

    W imieniu Dyrekcji Zespołu Szkół, nauczycieli i pracowników wyrażam podziękowanie za nieocenione wsparcie organizacji „Dnia Otwartego” następującym firmom, instytucjom i osobom prywatnym: „Perfect Beauty” – Justyna Wawrzeń, „Infinity Gym” Łukasz Szaporów, Gospodarstwo Ogrodnicze „Wójcik”, Giełda Rolna „Ekorol” Proszowice, „Zielone Wzgórze” – Renata Zyguła, firmie z wędlinami „Samoobrona Małopolska”, Stanek „Machinery”, „Pilar-Tech” Posądza, „Agro-Jurek” Kocmyrzów, „Świerkot”, Urząd Pracy w Proszowicach, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia, „In Beauty” Ewelina Stachura, „Polger” Zofipole, „Amplus food”, „Amplus Logistyk”, „Admet”, „Paleo 2” Urszula Śliwa, Studio Tańca i Treningu „Talizman” Joanna Szaporów, Ośrodek Szkoleniowy „Labor” Kraków, sklep ze zdrową żywnością „Dukatki”.

Angelika Wypych-Znaj