Przejdź do treści
modernizacja szkoły
modernizacja szkoły 2
drogi 3
drogi
drogi 2
szkoła 4
Przejdź do stopki

Udział uczniów klasy o profilu gastronomicznym na V Małopolskim Święcie Hodowców Zwierząt w Proszowicach

Treść

Już stało się tradycją, że nasza młodzież każdego roku bierze udział w imprezach plenerowych organizowanych przez Stowarzyszenie Proszowickich Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza Zielononóżka.

Na placu targowym przy ulicy Królewskiej spotkali sie hodowcy zwierzat, którzy zaprezentowali zwierzęta hodowlane oraz rasy zagrożone wyginięciem.

Klasa 1Te oraz 2 Td ucząca się w zawodzie Technik Żywienia I Usług Gastronomicznych przygotowała stoisko na którym znalazły się m.in.: ciasta, jaja garnirowane, gofry oraz smaczna grochówka. Degustacja potraw cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Młodzi adepci kulinarni uczestniczyli w konkursie kulinarnym pt. “Śniadanie Proszowicekie        z wykorzystaniem produktów regionalych” Przygotowali – :Grzanki z chałki pod serem z dodatkiem kozieradki, wytrawną konfiturą i jajem sadzonym. Dodatkiem była herbata z imbirem, cynamonem i jabłkiem - doceniona za swój ciekawy aromat i walory rozgrzewające.

W konkursie drużyna z Piotrkowic zdobyła zaszczytne 1 miejsce.

Uczniowie, którzy brali udział w konkursie:

1. Milena Palacz z klasy 1Te

2. Wiktoria Walor z klasy 1Te

3. Emilia Kądziela z klasy 1Te

4. Marcelina Pasternak z klasy 1Te

5. Maria Postolska z klasy 1Te

Przyszli mistrzowie kuchni zaprezentowali zwycięskie potrawy na scenie i odebrali nagrody. Gratulujemy.

Bardzo cennym gościem wydarzenia był Pan Andrzej Bujak, właściciel restauracji “Ara” w Jastarni, który wspólnie z uczniami ZS w Piotrkowic przygotowywał i częstował wszystkich chętnych omletem.

Uczniowie, którzy przygotowywali i serwowali omlet:

1.  Małgorzata Kawalec z klasy 2 Td

2.  Eryk Dabek z klasy 2 Td

3. Natalia Gradzi z klasy 2 Td

4. Gabriela Duda z klasy 1 Te

5. Martyna Rojewska z klasy 1 Te

 

Lokalna uroczystość stanowiła dla uczniów Zespołu Szkół okazję do ujawnienia swoich umiejętności praktycznych i wspaniałej promocji szkoły.

Wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy swoją postawą współkreują lokalną kulturę, angażując się  w przygotowanie regionalnych wydarzeń, Dyrekcja Zespołu Szkół w Piotrkowicach Małych serdecznie dziękuje.

I.K

    

310880