Przejdź do treści
Zima
Przejdź do stopki

Pracownia grafiki komputerowej

Pracownia grafiki komputerowej

Treść

 
Wraz z końcem  roku szkolnego 2014/15 w Zespole Szkół w Piotrkowicach Małych została uruchomiona nowa pracownia grafiki komputerowej. Nowa pracownia przekazana została do szkoły w ramach programu  Małopolski Regionalny Program Operacyjny „Poprawa jakości usług edukacyjnych”; „Rozwój infrastruktury kształcenia ustawicznego oraz kształcenia zawodowego”. Należy nadmienić, iż jest to już piąta pracownia komputerowa w naszej szkole.
Pracownia została wyposażona w 11 stanowisk komputerowych . 
Zakupiono:
- urządzenia do modernizacji szkolnej sieci komputerowej w tym: okablowanie, routery, przełączniki programowalne, punkty dostępowe.;
- urządzenia niezbędne do uruchomienia Hot-Spotu dla uczniów i słuchaczy: serwer, system kontroli dostępu dla 1000 urządzeń, serwer pod kątem uruchomienia kształcenia typu e-learning;
- urządzenia do pracowni grafiki komputerowej: komputery multimedialne z systemem. operacyjnym, tablety graficzne, ekran dotykowy (tablica multimedialna 50”), drukarkę wielkoformatową (sieciową)-ploter , drukarkę laserową  kolor A3 (sieciową), urządzenie wielofunkcyjne A3 (sieciowe), tablicę interaktywną (2szt.), projektor FullHD DLP z ekranem, tablicę sucho ścieralną, skaner do negatywów, skaner płaski (sieciowy), laptop;
- oprogramowanie: pakiet biurowy,  antywirusowy , pakiet do obróbki zdjęć i grafiki rastrowej, oraz do tworzenia grafiki wektorowej, pakiet do profesjonalnego składu tekstu. 
Całość projektu  wyniosła  226 100,00 zł.
W projekcie zastosowano innowacyjne rozwiązanie, łączące w sobie nowatorskie podejście do programu nauczania z wykorzystaniem  nowoczesnych  narzędzi. 
Na bazie ZS w Piotrkowicach Małych, który kształci w zawodzie  technik informatyk, realizowany będzie modułowy program dydaktyczny, w którym  informatyka realizowana  na podstawie zatwierdzonych  programów dydaktycznych. będzie modułem głównym, a wdrażane w projekcie kształcenie w zakresie grafiki komputerowej - modułem, stanowiącym odrębną  jednostkę kształcenia. Oba moduły mogą być realizowane oddzielnie lub łącznie, co zakłada projekt, tworząc  ofertę dla słuchaczy w zawodzie technik informatyk, skierowaną do wszystkich chętnych, w szczególności osób ze średnim  i wyższym wykształceniem, pozostających bez pracy.
Nowa pracownia to zwiększenie kompetencji szans w sferze przyszłościowego zatrudnienia oraz wyrównywania szans oraz inwestowania w zasoby ludzkie. Dzięki tak wyposażonej pracowni z całą pewnością poprawią się warunki do nauki zawodu technik informatyk. Liczymy na sukcesy przyszłych informatyków.
-------------
A.J.
 
374909