Przejdź do treści
rekrutacja
Przejdź do stopki

OWiUR 2016

OWiUR 2016

Treść

Olimpijczycy ZS w Piotrkowicach Małych XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju.Patronem medialnym XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. 
22 kwietnia 2016r., blisko 1,5 tysiąca uczniów zmierzyło się z zadaniami eliminacji okręgowych XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych ZS Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żarnowcu. Stawką jest awans do finału prestiżowego konkursu i zdobycie indeksu na wymarzoną uczelnię. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się łącznie 1479 uczniów, którzy walczyli o zwycięstwo w 11 blokach tematycznych: produkcja roślinna, technologia żywności, produkcja zwierzęca, gastronomia, architektura krajobrazu, agrobiznes, ogrodnictwo, leśnictwo, mechanizacja rolnictwa, ochrona i inżynieria środowiska, a także po raz pierwszy weterynaria.
Rywalizacja odbywała się w dziewięciu miejscach na terenie całej Polski. Schemat przeprowadzania eliminacji wszędzie jest identyczny - najpierw olimpijczycy rozwiązują zadania w części teoretycznej a później przystępują do części praktycznej.
Uczniowie naszej szkoły reprezentowali się w OWiUR w czterech blokach tematycznych: mechanizacja rolnictwa, agrobiznes, gastronomia oraz architektura krajobrazu. W eliminacjach okręgowych XL OWiUR, który odbył się w Żarnowcu, godnie zaakcentowali swój udział:
 
  • Angelina Zając zajęła IV miejsce w bloku architektura krajobrazu
  • Daniela Letner zajęła VIII miejsce w bloku agrobiznes
  • Piotr Sroga zajął IX miejsce w bloku mechanizacja rolnictwa
 
Osiągane rezultaty są tak naprawdę efektem zaangażowania zarówno uczniów, jak i nauczycieli przedmiotów zawodowych. Przygotowania uczniów do olimpiady rozpoczynają się już od pierwszej klasy. Najlepsi uczniowie pracują indywidualnie ze swoimi opiekunami, którzy udzielają swoim podopiecznym zarówno wsparcia merytorycznego oraz poświęcają czas na dodatkową pracę z nimi. W ramach przygotowań nauczyciele spotykają się z uczniami na zajęciach pozalekcyjnych, rozwiązują testy, zadania, doskonalą umiejętności praktyczne uczniów, udostępniają materiały, lektury, czasopisma branżowe do samodzielnych ćwiczeń.
Gratulujemy wysokich wyników!
---------
A.J.

 

349460